2011/06/28

PEACH PIE

V tento upršaný, škaredý deň mi žiadny z mojich plánov nevyšiel. Nekonal sa žiadny grill pri vode, ani domáca strava nebola, keďže mamka ráno znovu odišla do Bratislavy. Tak som si teda pozrela Frasiera a rozhodla som sa, že si upečiem nejakú dobrotu, keď už som sa tu dve hodiny len tak poflakovala. Recept som našla na jednom z mojich obľúbených blogov a tešila sa, že si urobím parádny pie. Ešte som si aj Coldplay pustila, nech niesom zo svojho debutu nervózna. Hm... ako to už býva zvykom, že niečo nevýjde, ani môj koláč nie je žiadne kulinárske veľdielo. Sedím v zástere za stolom a akurát ho pojedám, len tak, rovno z plechu lebo sa mi ani za svet odtiaľ nechce odlepiť... a aj som ho vytrela maslom a posypala múkou. Ešte je aj navrchu pripečený :D Myslela som, že naňho niekoho zavolám, ale pre istotu ho zjem sama, možno trochu nechám ockovi, ale aj ten si zo mňa bude týždeň robiť srandu. Nie že by ale nechutil dobre ! Práve naopak ! Je aj sladký, aj chutný aj.... maslový akurát, že trochu nízky... ten kypriaci prášok asi veľa práce neurobil. A čo je najhoršie? Že takáto nešikovná sa nikdy nevydám ! Prikladám fotku z môjho koláčového nadšenia a s úsmevom si povzdychnem, že nabudúce radšej počkám, kým mi ho napečie niekto iný:) Pekný večer. 


2011/06/27

LAST TIME IN PRAGUE

Aby som to uviedla na pravú mieru.. Praha sa za posledný rok stala mojím druhým domovom. Prostredie veľkomesta som si ihneď obľúbila, vozenie sa metrom som si užívala naplno, milovala som objavovať malé zastrčené obchodíky s originálnym zbožím a zvykla som si aj na tie hlúpe kachličky po ktorých, ako som sama zistila, je umenie chodiť na podpätkoch. Či chcem, alebo nechcem... (chcem !) sa tam stále vraciam, aj keď som sa v apríli rozhodla, že si dám pauzu a prídem na pár týždňov na rodnú zem. Vydržala som tu takmer dva mesiace a už sa mi cnelo. V Prahe som bola dva týždne dozadu a potom ešte raz minulý pondelok a vrátila som sa v nedeľu. Absolvovala som dvoje príjmačiek na VŠ (úspešne !), zvládla jeden zápis a ešte aj pohovor do roboty.. do ktorej ak ma vezmú, balím kufre a znova odchádzam vo štvrtok do země českej  na leto. Bude to moje prvé leto mimo domova, už teraz som z tej predstavy nadšená jak nikdy. Joj... fest fajne :D Dovtedy sa budem prejedať domácou stravou, pozriem si asi dvesto častí Frasiera, dám si kávu v meste so všetkými, ktorí sa to stoja a zajtra sa možno vypravím na nejaký grilling chilling niekde k vode.  Zatiaľ len prikladám pár fotiek z posledného výletu. Piatok a Sobotu sa v Prahe konal festival United Islands, my sme tam nesmeli chýbať. Zatancovali sme si síce len na Billyho Barmana a Audio Bullys ale stálo to za to.  Fotky sú od Dávida + moja s poslednými úlovkami z pražských obchodov ( ok, ten peeling je z popradského MAXu :D). Dasvidania priatelia, idem si ja nalakovať nechty novým lakom :)Lak na nechty - Catrice, 530 Up In The Air
Mascara a čierna ceruzka na oči - Bourjois
Ponožky s čipkou a prstienok - Topshop
Peeling na telo - Marionnaud

AGAIN AND AGAIN

Áno, tak som zase tu. Na blogu. Opäť na novom. Nepoškvrnenom. Keď sa mi podarí napísať aspoň 10 príspevkov budem si gratulovať. V minulom prípade som skončila na čísle 4, predtým to bolo zo 30 ale snažím sa na to zabudnúť, lebo tie výplody chorej 15ročnej pubertiackej mysle sa čítať nedajú. Možno keď sa veľmi povzniesiete nad to, že mi vtedy riadne hrabalo. A možno mi hrabe doteraz a jediný, kto to bude čítať som ja a pár ľudí z fb kde sa tomuto blogu chystám spraviť masívnu reklamnú kampaň... not. Takže toľko na úvod, milujte sa a množte sa, ja idem pridať svoj prvý akože oficiálny duchaplný príspevok. Juch !